Reklama w i na autobusach we Wrocławiu

Reklama w tramwajach lub reklama na nich to coś często spotykanego nie tylko w większych, ale też i w tych średnich miastach, bo autobusy miejskie i tramwaje to bardzo dobre ruchome reklamy, które na dokładkę poruszają się po całym mieście wykonując połączenia w sposób regularny. Mowa tu dokładnie o tym, że kierowca lub motorniczy wykonują stałe połączenia, a reklama w autobusach dociera w inne miejsca niż ta na tramwajach, bo reklama w autobusach nie jest uzależnioną od torów tramwajowych i tak jest nie tylko w samym Wrocławiu.

Także w innych miastach w kraju jest podobnie, bo reklamy w autobusach dotyczą też autobusów, które wykonują kursy z Wrocławia do tych okolicznych niewielkich miejscowości. Kursy te rzecz jasna są dość częstymi, bo ludzie muszą dojechać do miejsca pracy w samym Wrocławiu i co najistotniejsze nie każdy ma samochód by dojechać do miejsca pracy na własną rękę. Poza tym samochód też jest do pewnego stopnia opcją problematyczną, bo we Wrocławiu trzeba mieć go gdzie zaparkować, a parkowaniu jest powiązane z wykupieniem biletu w jednej z miejskich stref parkowania, czyli to kolejny wydatek, którego wolą unikać ludzie młodzi zarabiający niewielkie pieniądze.

Reklama w autobusach i tramwajach – co to takiego?

Taka typowa reklama w tramwajach jest też okazją dla firm, które chcą się zareklamować, bo tramwaj porusza się po mieście, czyli widzi go więcej osób i dlatego może być bardziej skuteczną formą reklamy niż bilbord przytwierdzony do jednego z bloków mieszkalnych na tej średnio uczęszczanej ulicy. Reklama w tramwajach lub reklama w autobusach (https://autobox.com.pl/reklama-w-autobusach-i-tramwajach-wroclaw/) to też dodatkowy zarobek dla miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego, bo autobusy i tramwaje mają znaczną powierzchnię boczną, którą można wykleić reklamami, a firmy poszukujące takiej reklamy płacą regularnie miesiąc w miesiąc za taką reklamę. Dlatego można uznać to za dodatkowy przychód dla przedsiębiorstwa komunikacyjnego. 

Reklama na autobusach i tramwajach we Wrocławiu

Reklama tego rodzaju to też i nie taka łatwizna, bo po oklejeniu reklamą tramwaju lub tramwajów przedsiębiorca może mieć wymogi odnośnie tras, które będą wykonywać dane tramwaje. Te wymogi do pewnego stopnia mogą być problematycznymi, bo przedsiębiorca zlecający reklamę i płacący za nią konkretne pieniądze może sobie zażyczyć tego by autobusy jeździły głównie po tych lepszych dzielnicach, czyli po tych, w których mieszkają ludzie z bardziej zasobnym portfelem. Życzenia tego rodzaju mogą znacząco wpłynąć na rozkłady jazdy w pewnych dzielnicach, ale zazwyczaj te wymogi przedsiębiorców szukających akuratnej reklamy nie są aż tak twarde, czyli wystarczy to, że dany tramwaj kursuje po okolicy. Mowa tu o tym, że te typowe towary sprzedawane przez danego przedsiębiorcę to nie zawsze jakieś drogie wanny z hydromasażem. Często są to kleje do protez lub pasty do zębów, czyli artykuły pierwszej potrzeby, które kupuje każdy mieszkaniec Wrocławia, czyli nie tylko ten stale podróżujący daną linią tramwajową. Dlatego te reklamy będą jeszcze długo spotykanymi i to nie tylko w samym Wrocławiu, bo przedsiębiorcy będą sobie szukać mobilnej reklamy, którą mogą też robić inne przedsiębiorstwa, ale to przedsiębiorstwo komunikacyjne musi utrzymać stałą liczbę połączeń, a auto użytkowe hydraulika wyjeżdża w miasto tylko wtedy gdy ktoś potrzebuje usługi tego fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *